1. KOŠICE SÚ ŠTUDENTSKÉ MESTO

V Košiciach študujú tisíce ľudí. Na nedostatok možností na zábavu sa sťažovať nikdy nebudeš. Mesto neustále žije, čo Ti umožní rozhodiť “siete” a získať nielen množstvo priateľstiev, ale aj užitočných kontaktov pre budúcu kariéru.

2. PESTRÝ SPOLOČENSKÝ ŽIVOT

Metropola východného Slovenska Ti ponúka veľa možností trávenia voľného času. V Košiciach môžeš pravidelne zažiť výborné koncerty, divadelné predstavenia alebo unikátne festivaly. V meste nájdeš mnoho príjemných podnikov s jedinečnou atmosférou, v ktorých môžeš s partiou absolvovať pub kvízy, diskusie, alebo len tak presedieť hodiny pri pive. Košice skrátka majú svoje čaro.

                                                                Kino Úsmev | foto zdroj: archinfo.sk
                                                                HalmiCaffe | foto zdroj: tripadvisor.com

3. PRIESTOR NA OSOBNOSTNÝ ROZVOJ

Svoje vedomosti a schopnosti môžeš rozvíjať aj mimo akademickej pôdy. V Košiciach sa pravidelne organizujú debaty a semináre na rôzne témy. Ak máš záujem aj o neformálne vzdelanie, v meste nájdeš množstvo jazykových škôl, kurzov či organizácií.

4. PIVEČKO, LATEČKO A INÉ

Ak si nadšenec degustácie a fanúšik chutného gastra, v Košiciach si prídeš na svoje! Mesto ponúka nespočetné množstvo kvalitných kaviarní, lokálnych pivovarov a kultových podnikov. V Košiciach sa rovnako dobre naješ - od pizze za 50 centov cez fantastické burgre až po top class reštaurácie.

5. AKTÍVNY ŠPORTOVÝ ŽIVOT

Fantastické burgre však neskôr treba vybehať a v Košiciach máš na to dostatok možností. Okrem najstaršieho maratónu v Európe sa v meste organizujú všetky behy, aké doteraz ľudský druh vymyslel. Od behov cez centrum mesta, cez behy po letiskovej runway, po behy v lesoch. Okrem toho tu máme množstvo fitness centier a športovísk. Pokiaľ si pasívnym fanúšikom športu, určite si rád zájdeš na výborné zápasy HC Košice alebo basketbalistiek Good Angels.

Steel Aréna | foto zdroj: kosiceonline.sk